26.12.2023 saat 18:30 da .Zeytinburnu Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Kısa Adı MAG-DER olan derneğimizi CHP aday adayı sayın Hasan Ali HAYIRLIOĞLU Ali Bayar YEŞİLÖREN Merkez bankası baş kontrolü Giresun derneği onursal başkanı ve Özgür Koçak Milet vekili adayımız ,2 dönem evvel, Behzan ÜNLÜLER İl delegesi   derneğimizi ziyaret ettiler.

Yaklaşan Marmara Depremi konusunda, Zeytinburnu ve İstanbul genelinde kentsel dönüşümle ilgili nelerin yapılacağı konularını içeren ada bazlı çalışmaların olacağını kişisel yapılara izin verilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Başkan olursam, Kiptaş aracılığıyla hızlı bir şekilde bir an önce binaların yenilenmesi gerektiğini tabi iktidar büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle birlikte daha hızlı çözüleceğini söyledi.

Z.Burnu MAG-DER Başkan Yrd.Durmuş YAVUZ söz alarak olası İstanbul Depremi öncesi yeşil alanların artırılması toplanma alanlarının artırılması bu alanlara tuvaletlerin ve yemek pişirilebilir doğalgazlı ocakların koyulması normal zamanda oturulabilir yerler olacak şekilde yapılması toplanma alanlarında bulunan acil ihtiyaçlar için direklere prizlerin yapılması toplanma alanların altına su depolarının ‘da yapılması gerektiğini söyledi.

MAG-DER Eğitimeden sorumlu Şenol KARASU söz alarak bu çalışmaların yerel yönetimlerin STK,ların ve halkın desteğiyle daha hızlı şekilde yeni gönüllüler bularak genç ekiplerin çoğaltılması gerektiğini söyledi,

Derneğin çalışmaları konusunda bilgi edindiler derneğin ne gibi ihtiyaçlarının olduğunu neler yapa bileceklerini sordular karşılıklı konuları konuşarak neler yapıla bilir konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

SON olarak MAG-DER Başkanı Şule AYDIN söz alarak bu çalışmaların güç verdiğini birlikte daha güçlü olacağını söyleyerek katılımcı arkadaşlara görüşlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti

Katılan Hasan Ali HAYORLIOĞLU ve ekibine derneğimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Admin. Durmuş YAVUZ

26.12.2023 TARİHİNDE CHP ADAY ADAYI HASAN AYIRLI OĞLU VE EKİBİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir