Olası İstanbul Depremi İçin ne yapıldı.?

Aradan 23 yıl geçti İstanbul Depremi için hiç bir şey yapılmadı ve yapılmamakta da direniliyor  önümüzde en düşük 7.2 en büyük 7.6 deprem beklenirken neden hiçbir çalışma yapılmamakta deniyor ki 5 yıl içinde İstanbul yenilenecek  bunun mümkün olmadığını biliyoruz ama halen halkın Duygularıyla oynanmaya devam ediliyor.

7.7 -7.6 Maraş depreminde olduğu gibi İstanbul depremin dede sınıfta kalınacaktır. Mahalle Afet Gönüllü sayısının Türkiye genelinde artırılması ve Gönüllülere devletin belirli bir bütçe ayırması gerekir çünkü gönüllülük bir yere kadar oluyor belirli noktadan sonra kendi imkanları yetersiz kalıyor yetersiz kaldığı noktalar Araç kurtarmalarda kullanılacak malzemeler kırıcı kesiciler in tanesi 8 bin Euro’dan başlıyor Türk parasıyla 240 bin lira yapıyor bu gibi malzemelerin devlet tarafından tedarik edilmesi güç kısmının ve diğer malzemelerin dernekler kendi imkanlarıyla karşılayabiliyor.

Bazı Mahalle Afet Gönüllüleri çalışmalarında engellemeler çıkarılıyor ve deprem anında zaten internetler haberleşme çalışmıyor deprem sonrası ise sosyal medya yı kesiyor veya yavaşlatılıyor bu da enkazlara ulaşımımızı engelliyor ve ölü sayılarının artmasına neden oluyor. Maraş depreminde olduğu gibi.

Kısaca kavgaların bırakılıp tüm partilerin siyaset üstü görev üslenerek STK ların artırılması için çaba harcamalarını istiyoruz. Örnek vermek gerekirse Zeytinburnu belediyesi bu konuda ayrımcılık yapıyor tabi diğer belediyelerde çünkü arama kurtarma derneklerinin siyasi düşüncesi depremde yok olur çünkü biz gönüllüler ırk mesep ve din ayrımı yapmadan tüm AFED zedelere eşit davranır.

Devletin ve yerel yönetimlerinde STK lara aynı davranması gerektiğine inanıyor ve bir an önce Marmara depremi için kolları sıvayıp harekete geçmesi gerekir.

17 AĞUSTOS DEPREMİNİ UNUTMA UNUTTURMA MARMARA DEPREMİ İÇN NEYAPILDI?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir