Zeytinburnu yerel gazetelerin depremle ilgili çalışmalarda bulunan mahalle afet gönüllüleri derneğinin yaptığı çalışmalara yer vermemesi,Zeytinburnu’nun birinci derece riskli alan ilan edilmesine rağmen en ufak bir haber  yapılmaması yapılması karşılığında para istenmesi bizler tarafından yadırganmaktadır,

Biz gönüllüler bu çalışmalarımızı tamamen gönüllülük esaslarına dayanarak yapmaktayız okullarda değerli öğrencilerimize yılda yedi sekiz bin öğrenciye temel afet bilinci eğitimi vermekteyiz isteyen sivil toplum kuruluşlarına sivillere iş yerlerinde çalışan işçi kardeşlerimize  talep olduğunda tamamen ücretsiz eğitim vermekteyiz .

Yerel yönetimlerin bizlere daha çok yardımda bulunması kontaynırlarda bulunan bulunan malzemelerimizin büyük bir kısmı on yıllık olması dolayısıyla yenisiyle değiştirilmesi konusunda taleplerimizin yerine getirilmemesi,yapılacak eğitimlerde bu malzemelerin eski olması hayat riski taşımaktadır.

Bu bu ekipmanları sadece bizler kullanmamaktayız deprem veya doğal afetlerde bunları başta yerel yönetimler resmi kurumlar’da kullanmaktadır.

En kısa sürede bu malzemelerin yenileriyle değiştirilmesi bu konuda yerel yönetimlerin yerel gazetelerin ve sivil toplum kuruluşlarının daha duyarlı olması sadece derneklerin oy potansiyeli olarak görülüp bazı derneklere ziyaretlerin yapılması biz gönüllüleri dışlamaları tarafımızdan yadırganmaktadır.

Bizlerin bundan sonraki çalışmalarda bizlere destek verilmesini  arzu ederiz.Saygılarımla Zeytinburnu MAGDER Y.K ADINA  Durmuş YAVUZ

ZEYTİNBURNU YEREL YÖNETİM ve YEREL GAZETELERİNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir