KAMPTA YAPILACAKLAR VE KURALLAR

11-12 Haziran tarihlerinde Teşvikiye kampı Yalova’dan katılacaklar için Cumartesi saat 9.00 da Buluşup 9.30 Dernekten hareketle başlayacak. Araç katılıma göre ayarlanacak.
Eğitim ve tatbikat gece 23.00 bitecek. Katılımlara göre Belediyelerden araç temin edilecek. Kendi aracı ile gelen arkadaşlar bilgi veririlerse dönüşler bu araçlarla da olabilir. Kamp yerleşimi yapıldıktan sonra herkes getirdiği börek ekmek içi vs. kahvaltı ve öğlen yemeği şeklinde çay hazır olacak kahvaltı yapabilir. Çay ve sıcak su belirli saatlerde hazır olacak.
Saat 13.00 Eğitimler başlayacak.
Hilti Çalışması-İp istasyonu- Kamera ile arama-Enkaz yapabilirsek enkazda arama ve kurtarma- Dere üzerinde istasyon kurma ve geçme gecede bu istasyon kullanılacak.
Çadır Kurulumu Pazar kahvaltıdan sonra yapılacak.
Yemek ve geri hizmet gurubu saat 16.00 gibi akşam yemeği için hazırlık aşamasına geçecek. Bu Saat’te kadar eğitimlere katılacaklar.
Akşam ateşi için Orman Müdürlünden kütük istedik sanırım verecekler olmazsa odun toplanacak tüm ekip elinden geldiği taşıyabileceği paraca dal ve odunları alana yığacağız yine kurumuş ağaç ve dallar kesilerek alana gelecek.
PROĞRAM
9.00/9.30 Yalova’dan hareket
Çadır kurumu-Kahvaltı-Çevre temizliği-
13.00 Eğitimler başlayacak Kurulacak istasyonlarda
18.00/19.00 yemek
20.00 Gece Eğitimi başlayacak
23.00 bitecek 23 den sonra ateş etrafında sohbet ve filim seyretmek isteyenler filim seyredecekler. Sohbet etmek isteyenler sohbet edebilecekler.
Ateş bir yerde yanacak (yangın önlemleri çerçevesinde)
Çadırlar toplu bir yerde olacak yatmayanlar yatanları rahatsız etmeyecek şekilde davranacak.
Kahvaltı sabah 8.00/9.00 arasında olacak kahvaltıdan sonra çadır kurulumu eğitimi Durum değerlendirme
Ve çevre temizliği ve 12.00 13.00 kamp bitişi
ÇAY VE KAHVE OLACAK MOLALARDA İÇEBİLECEĞİZ.
(AKŞAM YEMEĞİ SABAH KAHVALTISI ÇAY KAHVE JENERATÖRE BENZİN BEDELİ) 110 TL OLACAK HERKES İÇECEĞİ ÇAY BARDAĞINI VE İÇECEĞİ SU KABI GETİRMEK ZORUNDA KÖYDEN SU GETİRİLECEK SÜREKLİ OLARAK.
KAMP KURALLARINI DAHA ÖNCE YAZMIŞTIK .

11-12 HAZİRAN TARİHLERİNDE Z.BURNU MAGDER, KAĞITHANE MAGDER, YALOVA MAGDER EĞİTİM KAMPI ÇINARCIK KAMP ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir