Deprem ölü ve yaralı sayıları, Kahramanmaraş depreminin 13.gününde güncellenmeye devam ediyor. 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler 11 ilde hasara yol açarken can kaybı ve yaralı sayısı da gün be gün artıyor. Kahramanmaraş depremi ölü ve yaralı sayısı, AFAD tarafından kamuoyu ile paylaşılıyor. İşte, Deprem ölü sayısı ve yaralı sayısında son durum…
DEPREMDE ÖLÜ VE YARALI SAYISI KAÇ OLDU, HANGİ İLDE KAÇ BİNA YIKILDI?
AFAD Başkanlığında Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Yunus Sezer, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarının sayısının 44 bin 374’e yükseldiğini duyurdu. AFAD Başkanlığı’nda konuşan Sezer, “İyileştirme çabaları hem barınmaya yönelik hem kalıcı konutların yapılmasına yönelik yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Bütün adımlar hayatın bir an önce normalleşmesi adına yapılmaktadır. Maalesef bu süreç içerisinde de 44 bin 374 insanımızı kaybetmiş durumdayız” diye konuştu.
DEPREM 13.5 MİLYON KİŞİYİ ETKİLEDİ
Deprem sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum “Erzincan depreminden sonra ülkemizin son bir asırda gördüğü en büyük deprem felaketidir. Bölgedeki 10 ilimizi doğrudan etkilemiştir. Son bir asırdaki en büyük felakettir. 13.5 milyon vatandaşı etkiledi. Yaralılarımız tedavi altındadır. İlk andan itibaren ekiplerin sahadaydı. Ocaklarımıza ateş düştü, yüreğimizi dağladı… Bu acı tarif edilemez.” ifadelerini kullandı.

06.02.2023 TARİHİNDE ÜLKEMİZDE 7.8- VE 7,6 LIK DEPREMLE SARSILIDI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir